Akrilik Tırnakları Evde Güvenle Çıkarma

Akrilik Tırnakları Evde Güvenle Çıkarma
14/03/2020

Akrilik Tırnakları Evde Güvenle Çıkarma


Akrilik tırnaklar en sıcak trenddir ve tırnaklarınıza biraz uzunluk ve glam eklemenin en kolay yoludur. Ama sonra birkaç hafta veya bir ay sonra, onu çıkarmanın acı verici günü gelir. Her zaman en iyi fikir, bir tırnak salonunda bir profesyonel tarafından yapılmasını sağlamaktır, ancak zaman ve para genellikle gerçek bir kısıtlama haline gelir. Üzülme; Size bu inatçı akrilik tırnakları evde en basit öğelerle çıkarmanın en kolay yollarını göstermek için buradayız. Ve hayır, bunları çıkarmak veya bir servet çıkarmak için bir profesyonel olmanıza gerek yok.


Akrilik Tırnaklar Evde Güvenle Nasıl Kaldırılır


Akrilik tırnakların çıkarılması söz konusu olduğunda, aseton en iyi kurtarıcınızdır. Bu güçlü sıvı bazlı kimyasal, akrilik tırnakları çözer ve kolayca çıkarmanıza yardımcı olur. Bu kadar güçlü bir şeyin cildinizde nasıl güvenli olabileceğini düşünüyor olmanız gerektiğini biliyorum. Evet, aseton cildinizle çok sık temas etmesi gereken bir şey değildir, ancak biraz kuruluk ve bazı nadir durumlarda, biraz kızarıklık kullanmak oldukça güvenlidir. Sadece gerekli güvenlik önlemlerini aldığınızdan emin olun ve iyi olmalısınız.


Akrilik Tırnakların Asetonla Çıkarılması

Yani, akrilik tırnaklarınızı aseton kullanarak ustalıkla çıkarmaya çalışabileceğiniz iki yöntem var.Yöntem 1: Aseton ve Alüminyum Folyo Kullanarak Akrilik Tırnakların Çıkarılması


Aseton ve Alüminyum Folyo Kullanarak Akrilik Tırnakları Çıkarın


İhtiyacınız Olan Şeyler

aseton

Tırnak makası

Tırnak tamponu veya dosya

Pamuk topları veya pedleri

Alüminyum Folyolar

vazelin

Adım Adım Süreç:

Akrilik tırnakları mümkün olduğunca kısa tutun

Herhangi bir karışıklık yaratmaktan kaçınmak veya ellerinizi renkle doldurmak için üst kat, oje veya herhangi bir rengi dosyalayın.

Kütikülleri çevreleyen cilde petrol jeli uygulayın. Şimdi, pamuklu pedleri asetona batırın ve tırnaklarınıza yerleştirin.

Bir parça alüminyum yırtın ve yerine oturması için pamuklu ped veya topun üzerine sarın.

25-30 dakika bekleyin.

Alüminyum folyoyu hafifçe çekin ve akrilik tırnak onunla birlikte çıkmalıdır. Direnç hissediyorsanız, biraz daha sarın.

Yöntem 2: Aseton ve Sıcak Su Kullanarak Akrilik Çiviler Nasıl Çıkarılır

Aseton Ve Sıcak Su Kullanarak Akrilik Çiviler Nasıl Kaldırılır? Aseton kullanmak için başka bir alternatif yöntem, tırnakları asetona batırmaktır 


İhtiyacınız Olan Şeyler

aseton

Turuncu çubuklar

vazelin

Tırnak makası

Ilık su

Cımbız

İki kase

Adım Adım Süreç 

Tırnaklarınızı mümkün olduğunca kısa tutun ve tırnaklarınızı turuncu çubukla kaldırın.

Bir kaseye aseton, diğerine ılık su doldurun ve hafifçe ısıtmak için aseton içeren kaseyi ılık su içeren kasenin içine koyun.

Şimdi, kütiküllerinizi çevreleyen cilde bol miktarda vazelin uygulayın. Bu onları asetonun sert etkilerinden koruyacaktır.

Şimdi tırnaklarınızı aseton içeren kaseye daldırın. Tüm uzunluğu asetona batırdığınızdan emin olun ve 30-40 dakika bekleyin.

Akrilik tırnakların yumuşak olup olmadığını kontrol edin ve cımbızla hafifçe çekebilmeniz gerekir. Direnç hissediyorsanız, çekmeyin, biraz daha asetona batırın.

[Oku: Akrilik Tırnakların Artıları ve Eksileri ]


Aseton Olmadan Akrilik Tırnaklar Nasıl Kaldırılır

İLAN


Cildinizin aseton kadar sert bir şeyle temas etmesini istemiyorsanız, aseton yerine her öğeye basit olan bu yöntemleri deneyebilirsiniz.


Yöntem 1: Aseton Ücretsiz Oje Kullanarak Akrilik Tırnakların Çıkarılması

Aseton Ücretsiz Oje Kullanarak Akrilik Çiviler Nasıl Kaldırılır?

Biraz daha zaman alacaktır, ancak asetondan kaçınmayı planlıyorsanız, normal ojeniz de bu inatçı akrilik tırnakları çıkarmanıza yardımcı olabilir.


İhtiyacınız Olan Şeyler

Aseton içermeyen oje çıkarıcı

Cımbız

kâse

Tırnak makası

Adım Adım Süreç

Akrilik tırnakları mümkün olduğunca kısa tutun.

Kenarları cımbızın sivri ucuyla kaldırın.

Şimdi, bir kaseye aseton içermeyen oje çıkarıcı dökün.

Tırnakları oje çıkarıcıda en az 30-40 dakika bekletin.

Tırnağın gevşediğini hissettiğinde, cımbızla nazikçe çek. Kolayca çıkmazsa, biraz daha bekletin.

Hızlı İpucu: Normal aseton içermeyen oje çıkarıcı bir süre sonra buharlaşma eğilimindedir. Bu nedenle, zaman zaman daha fazla oje çıkarıcı eklemeye devam etmek daha iyidir.


Yöntem 2: Diş Ipi Kullanarak Akrilik Çiviler Nasıl Kaldırılır


Diş ipi kullanarak akrilik çivi nasıl kaldırılır?


Banyo dolabınıza gidin ve diş ipinizi çıkarın. Ağız hijyeninizin yanı sıra, bu güçlü iplikler akrilik tırnakları çıkarmak için mükemmel bir yoldur. Ancak, bu sadece sizin tarafınızdan yapılamaz, bu yüzden size yardımcı olabilecek birisine sahip olduğunuzdan emin olun.


İhtiyacınız Olan Şeyler

Turuncu çubuklar

Diş ipi

Bir eş

Adım Adım Süreç

Küçük bir giriş yapmak için kütiküllerinizi turuncu çubuklarla kaldırın.

Partnerinizden diş ipini girişten geçirmesini ve bir kesme hareketinde hareket ettirmesini isteyin. Akrilik tırnak çıkana kadar devam edin.

Hızlı İpucu: Eşiğinize bağlı olarak bu yöntem biraz rahatsız edici veya acı verici olabilir. Kendinizi buna göre hazırlayın ve sabrınız olsun.


[Oku: 50 Sevimli Akrilik Tırnak Tasarımları ]


Yöntem 3: Tırnak Çivi Kullanarak Akrilik Çiviler Nasıl Kaldırılır


Tırnak Filers Kullanarak Akrilik Tırnaklar Nasıl Kaldırılır?


 Akrilik bir çividen kurtulmanın başka bir yolu da onları dosyalamaktır. Evet, biraz zaman alabilir, ancak cildinizin herhangi bir kimyasalla temas etmemesini sağlar ve akrilikin çıkarılması konusunda oldukça iyi bir iş çıkarır.


İhtiyacınız Olan Şeyler

Tırnak dolgusu veya tampon

Turuncu çubuklar

Tırnak makası

Manikür makası

Kütikül yağı

Adım Adım Süreç

Tüm rengi ve tasarımı tırnaklardan çıkarın ve mümkün olan en kısa uzunlukta klipsleyin.

Şimdi, uzun vuruşlarla dosyalamaya başlayın. Gerçek tırnak yatağına ulaştığınızı hissedene kadar dosyalamaya devam edin. Dikkatli olun ve gerçek yatağınızı açmadan önce durun.

Bazılarının hala tırnaklarınızda kaldığını fark ederseniz, bir kütikül makası alın ve kenarları açıp kaldırın ve klipsleyin. Bir seferde sadece küçük parçaları kırptığınızdan emin olun ve çok fazla açmaya çalışmayın.

Tüm akrilik çivi kapandıktan sonra turuncu çubuğu alın ve tüm akrilik yapıştırıcıyı çıkarın.

Hızlı İpucu: Bu prosedür tırnaklarınıza biraz sert gelebilir, biraz kütikül yağı ile takip edebilirsiniz.


Yöntem 4: Lamine Kartvizit Kullanarak Akrilik Tırnakların Çıkarılması


Akrilik Tırnakların Lamine Kartvizitle Çıkarılması


 Akrilik tırnaklarınızı çıkarmak için acil iseniz, bu bunu yapmanın en hızlı yollarından biridir. Tek yapmanız gereken çantanızın içine bakmak ve lamine bir kartviziti balık tutmak.

İhtiyacınız Olan Şeyler

Lamine Kart

Turuncu çubuklar

Adım Adım Süreç

Akrilik tırnakların kenarlarını kaldırmak ve küçük bir giriş yapmak için turuncu çubukları kullanın.

Şimdi lamine kartviziti alın ve yukarı doğru hareketle hafif basınç uygularken girişe kaydırın. Gerçek tırnak yatağınızın bir katmanını yırtmamak için bunu birer birer yapın. Ve tırnaklar hemen dışarı çıkmalıdır.

Hızlı İpucu : Bu yöntem için lamine kartvizit yerine banka / kredi kartı da kullanabilirsiniz


Yöntem 5: Akrilik Tırnakları Sıcak Su ile Nasıl Alabilirsiniz (Aseton Olmadan)


Akrilik Tırnakların Ilık Su ile Çıkarılması Aseton Olmadan

 Bu inatçı akrilik tırnakları çıkarmanın en kolay ve en yumuşak yöntemlerinden biridir. Aynı zamanda en güvenli yöntemdir.


İhtiyacınız Olan Şeyler

Ilık su

Tırnak törpüsü

Turuncu çubuklar

Tırnak makası

Adım Adım Süreç

Çiviyi mümkün olan en kısa uzunlukta kesin ve kenarları çubukla kaldırın.

Bir kaseye ılık su dökün. Uzun süre bekletmek zorunda kaldığınız için sıcaklığın rahat olduğundan emin olun.

Tırnaklarınızı ılık suda en az 30-40 dakika bekletin, böylece tutkal çözülür. Sıcak suyun turuncu çubuğunuzla yaptığınız girişten sızabileceği bir açıda batmaya çalışın. Tırnaklar çıkmazsa, biraz daha ılık su ekleyin ve biraz daha ıslatın.

Hızlı İpucu : Uzun süre bekletmeniz gerektiğinden, su soğumaya başlar. Şimdi ılık su dökmeye devam edin ve ardından sabit bir sıcak sıcaklığı koruyun.


Ayrıca Oku - Evde Aseton Olmadan Jel Oje Nasıl Kaldırılır .


Akrilik Tırnakları Çıkarırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli İpuçları ve Önlemler

Hiçbir koşulda, tırnaklarınızı zorla çıkarmaya çalışın. Gerçek tırnak yatağınızı çekebilir ve kanlı bir karmaşaya veya enfeksiyona neden olabilir, bahsetmiyorum, son derece acı verici olacaktır.

Aseton içeren yöntemleri denemeyi planlıyorsanız, aseton son derece yanıcı olduğundan, etrafınızda ateş olmadığından emin olun. Ayrıca, çoğu durumda, asetonun yan etkileri, cildin biraz dehidrasyonunu ve cildin geçici olarak kırışmasını içerir, çünkü güçlü bir kimyasal bileşiktir, işler genellikle yanlış gidebilir. Yanma hissi veya ciddi kızarıklık hissediyorsanız, sınırlarınızı zorlamayın. Derhal profesyonel yardım alın.


Akrilik tırnaklarınızı çıkardıktan hemen sonra tırnak yatağınızı kullanarak tırnak yatağını kullanın. Ayrıca, bu prosedürler cilt üzerinde gerçekten sert olabilir, bu nedenle işlemden sonra hafif bir nemlendirici uygulayın.

Çiviyi çıkardıktan sonra, kalan yapıştırıcıyı veya tırnak yatağınızda kalan akrilik tırnak kalıntılarını kazıyın.

Aseton lekesinden veya hasardan korumak için bu prosedürü uyguladığınız masayı veya yüzeyi örtün.

Bu işlem genellikle daha uzun sürer. Sabırlı olun ve bir süre rahat kalabileceğiniz bir yere oturun.

Tırnaklarınızı çıkardıktan sonra, bir sonraki akrilik tırnak çiftini takmadan önce gerçek tırnaklarınızın bir miktar dengeyi düzeltmesi için en az bir hafta bekleyin.

Şimdi tüm ipuçları ve püf noktaları ile, katil tasarımcı akrilik tırnaklarını gidip sallayın ve bunları kaldırmanın acılarını unutun. Artık ne kadar kolay olduğunu biliyorsun, değil mi?


Bu makaleyi yararlı bulduysanız bize bildirin ve akrilik tırnakları çıkarmak için daha fazla yöntem biliyorsanız, aşağıdaki yorum bölümünde bizimle paylaşın.

Fatima Kural
14/03/2020
Yorum ekle