Oje Kabarcıkları Önlemek için Nasıl

Oje Kabarcıkları Önlemek için Nasıl
14/03/2020

Oje Kabarcıkları Önlemek için Ne Yapmalıyım

Kendinize ezik, topak, çarpma ve dökülmelerden arınmış bir manikür vermek kolay değildir. Bir DIY mani ile yanlış gidebilecek birçok şey olsa da, hızlı ve kolay düzeltmelerle gelmeyen belirli bir sorun var. Manikürünüzün kurutma işlemi sırasında tipik olarak oluşan sinir bozucu kabarcıklardan bahsediyoruz.


Ne yazık ki, bu kabarcıklar göründüğünde, ojenizi çıkarmak ve yeniden başlamak tek çözümdür. Tam bir sürüklenme, değil mi? Bu yazıda, oje içinde kabarcıkların oluşmasını nasıl önleyebileceğinizi açıklayacağız. Şimdiye kadarki en yumuşak mani'ye ulaşmak için okumaya devam edin.


Oje Neden Kabarcıklı?

Bundan kaçınmaya çalıştığınız kadar zor, en iyimiz olur. Kabarcıklar çoğunlukla kurutma işlemi sırasında cila katmanları arasına hava sıkıştığında ortaya çıkar. Bunun birkaç nedeni vardır: ojeniz çok kalındı, bir sonraki kat ile girmeden önce yeterince beklemediniz, net bir taban kat uygulamadınız veya süresi dolmuş bir cila kullanıyorsunuz.

Sebepleriniz ne olursa olsun, baloncukları iyice nasıl yenebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Oje Kabarcıkları Önlemek için Nasıl

1. Tırnaklarınızı temizleyin

Tırnaklarınızı TemizleyinKaydet


Tırnak cilası uygulamadan önce hazırlama şarttır. Yağlı veya kirli tırnaklar, ojenin iyi yapışmasını önler. Her zaman önce ellerinizi su ve sabunla yıkayın. Tırnaklarınızın tamamen kurumasını bekleyin. Ardından, tırnak yatağındaki yağı veya kiri çıkarmak için asetona batırılmış bir pamuklu top ile silin.


2. Daima Baz Kat uygulayın

Temelinizden önce astar koymak gibi, pürüzsüz ve eşit bir son kat için bir taban kat gereklidir. Bir taban kat uygulanması sadece tırnak renklenmesini önlemekle kalmaz, aynı zamanda manikürünüzün aşınmasını da uzatır. Tırnaklarınız, ojenin iyi yapışmasını önleyen doğal yağlar yaydığı için, bir baz kat bu yağları sızdırmaz hale getirmenin en iyi yoludur.

Semira
14/03/2020

Yorum ekle